O nas

Dozamel Sp. z o.o. – spółka zarządzająca Wrocławskim Parkiem Przemysłowym – zaprasza do Centrum Konferencyjnego WWP, mieszczącego się w budynku biurowo-konferencyjnym przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu.

Miejsce dla biznesu

Miejsce dla biznesu

To doskonałe miejsce na spotkania biznesowe, szkolenia, narady, konferencje, seminaria w nowoczesnych, doskonale wyposażonych i ciekawie zaaranżowanych wnętrzach

Nasze atuty:

  • dogodna lokalizacja w sercu Wrocławia i wrocławskiego przemysłu, blisko szlaków komunikacyjnych
  • budynek w standardzie klasy A, przyjazny dla osób niepełnosprawnych
  • nowoczesne, klimatyzowane wnętrza, doskonale wyposażone i ciekawie zaaranżowane
  • bezprzewodowy Internet
  • własny parking

Historia miejsca

Historia miejsca

Historia terenu dzisiejszego WPP sięga XIX wieku, a prekursorami rozwoju przemysłu na tym obszarze były fabryki Linke-Hofmann Werke oraz Fahrzeug und Motoren Werke (zwane w skrócie „Famo”), które prowadziły produkcję lokomotyw i dużych maszyn elektrycznych.
W okresie międzywojennym prowadzono tu produkcję zbrojeniową dla wojska niemieckiego, m.in. powstawały części do rakiet V2. Pracowało tu wówczas ok. 4 tys. osób, w tym więźniowie obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, którego filia mieściła się w dawnym zakładzie „Famo” na terenie obecnego DOZAMELU.

Podczas drugiej wojny światowej zniszczeniu uległo blisko 80{924c61d3405e8a3001c45a2791d15e181d5f92f2d0196097e586a3cb40183506} hal i budynków. Wraz z dynamiczną odbudową tego terenu po wojnie, stopniowo uruchamiano produkcję silników elektrycznych dla przemysłu ciężkiego oraz generatorów.
Po raz pierwszy idea powołania parku przemysłowego pojawiła się w DOZAMELU na początku 2003 r. Zarząd spółki 31 marca 2003r. podjął uchwałę o utworzeniu na swoim 34-hektarowym terenie Parku Przemysłowego DOLMEL. Istotą Parku oprócz najważniejszych korzyści, jakie otrzymywali przedsiębiorcy, tj:
• koncentracji na podstawowej działalności i dostępie na miejscu do kompleksowych usług przemysłowych,
• minimalizacji ryzyka rozpoczęcia działalności w miejscu, gdzie nie trzeba uzbrajać terenu, inwestować w nowe obiekty ani media techniczne,
miała być rewitalizacja istniejących tu od dziesiątek lat obiektów, urządzeń i terenów w oparciu z wykorzystaniem funduszy unijnych. Takie możliwości dawała ustawa z dnia 20 marca 2002r. o finansowym wspieraniu inwestycji.
Niespodziewanie kilka miesięcy później, w sierpniu 2003 roku, Sejm zmienił tę ustawę i postanowił, że do utworzenia parku przemysłowego i ubiegania się o pomoc finansową z Unii Europejskiej konieczne jest zawarcie umowy cywilnoprawnej z jednostką samorządu terytorialnego. Tak więc powołany w dotychczasowej formule Park Przemysłowy DOLMEL nie spełniał już ustawowych wymogów potrzebnych do ubiegania się o pomoc unijną. Pomysł na park przemysłowy doczekał się realizacji 2 lata później.

14 marca 2005 r. w Urzędzie Miejskim Wrocławia została podpisana umowa powołująca Wrocławski Park Przemysłowy. Ostatecznie objął on swoim obszarem historyczny 163-hektarowy klin przemysłowy w centrum Wrocławia.